ترکیبات پراکسید هیدروژن

ساخت وبلاگ
چکیده : ترکیبات پراکسید هیدروژن ترکیبات پراکسید هیدروژن در غلظت های متفاوت محلول ضد عفونی کننده و استریلیزان... با عنوان : ترکیبات پراکسید هیدروژن بخوانید :

ترکیبات پراکسید هیدروژن 
ترکیبات پراکسید هیدروژن در غلظت های متفاوت محلول ضد عفونی کننده و استریلیزان شیمیایی استثنایی با خصوصیات ویژه است که طیف اثر وسیع، سرعت اثر، اثر بخشی طولانی مدت، جلوگیری از آلودگی میکربی مجدد، فقدان عوارض زیان بار برای انسان و محیط زیست و عدم ایجاد مقاومت میکربی حتی در مصارف طولانی مدت موجب برتری و تمایز آن نسبت به سایر ضد عفونی کننده ها شده است.
ترکیب اصلی این محصول شامل پراکسید هیدروژن (H2O2) و به میزان جزئی یون نقره (Ag+) است. پراکسید هیدروژن دارای اثر ضد میکروبی بسیار وسیعی می باشد که حضور یون نقره در این ترکیب علاوه بر داشتن نقش کاتالیزور، اثر طولانی مدت و پایداری پراکسید هیدروژن ترکیب با آن را تضمین می نماید. همچنین علاوه بر آن، اثر ضد باکتریایی یون نقره نیز به دلیل ایجاد پیوند های کووالانت بسیار محکم با پروتئین های باکتریایی می باشد که منجر به رسوب پروتئین ها و در نتیجه غیر فعال شدن باکتری ها می گردد. این دو ترکیب در کنار یکدیگر اثر سینرژیست نیز نشان می دهند. این  ترکیب توانایی از بین بردن بیوفیلم (کلنی باکتری ها و  ویروس  هایی که توسط یک غشاء پلیمری محافظت می شوند) را دارد. اکسیژن آزاد شده از پراکسید هیدروژن، غشاء محافظت کننده را تخریب کرده و قادر به نفوذ به داخل آن و از بین بردن میکروارگانیسم ها می نماید. این محصول فاقد اثرات مضر برای محیط زیست می باشد، زیرا جزء اصلی آن که پراکسید هیدروژن است به آب و اکسیژن که آلوده کننده محیط زیست نمی باشند تجزیه می گردد.

طیف اثر:
اثر سینرژیسم پراکسید هیدروژن با نقره، قادر به از بین بردن طیف وسیعی از میکروارگانیسم ها شامل مقاوم ترین اشکال آنها مانند اسپور ها و بیوفیلم ها تا ضعیف ترین آنها مانند ویروس HIV (ایدز) و هپاتیت می نماید.محلول ذکر شده بنا به تایید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جزء گروه ضد عفونی کننده های با اثر بخشی بالا (High level disinfectant) به شمار می رود و قادر به از بین بردن کلیه میکروارگانیسم ها می باشد. سطح مقاومت میکروارگانیسم ها و سطوح اثر بخشی ضد عفونی کننده ها در تصاویر نمایش داده شده است.
این محلول ضد عفونی کننده به دلیل دارا بودن مزایا و ویژگی های خاص محلول مناسبی برای ضد عفونی هوا و سطوح با استفاده از دستگاه مه پاش در بیمارستان ها و کلینیک های پزشکی و ... می باشد.

...
نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : پنجشنبه 22 تير 1396 ساعت: 14:28